Listopad U Berušek

27.10.2022

V listopadu budeme k tvoření, ke hrám a k učení využívat podzimní plody / kaštany, žaludy, jeřabiny, šípky, semena slunečnic a jiných rostlin/. Naše pohádka pro tento měsíc je O veliké řepě. Budeme se učit :  Na začátku bylo semínko,  Zelenina s ovocm chrání proti nemocem, Zvířátka- najděte si doupátka, Moje rodina

V týdnu od 1.11. budeme sbírat šípky a sušit je na čaj. Se staršími dětmi půjdeme vystupovat do senior domu Beránek.

,v pátek 4.11. pojedeme na Výstavu exotických ptáků do Rtyně v Podkrkonoší

V týdnu od 7.11.budeme mít ve třídě Výstavu ovoce a zeleniny- můžete něco přinést s dětmi i z domova. Chceme poznávat  plody podle barvy, tvaru, chuti i vůně.

Na konci měsíce si pohádku O řepě  zahrajeme na společném setkání s rodiči, kde bychom připravili krátké vystoupení a předvánoční tvoření. Termín upřesníme.

Děkujeme, že vedete děti k samostatnosti a zajímáte se o dění ve školce. Pokud by někdo z rodičů měl možnost donést nějaké  reklamní předměty nebo přebytečný materiál na tvoření, domluvte se s učitelkou. Vaší spolupráce a pomoci si vážíme.