Květen

03.05.2023

V tomto měsíci se zaměříme na zvířátka a mláďátka. Jako první máme téma "U rybníka". Máme v plánu navštívit rybníček v Radči, povídáme si o vývojovém cyklu žáby a o tom, co u rybníka najdeme. Potom nás čeká Den matek, který chceme náležitě oslavit. Budeme si povídat rodině a rodinných vztazích a vyrábět drobné dárky pro maminky. Do tohoto tématu zařadíme i péči o moje tělo. V druhé polovině měsíce si budeme povídat o hospodářských zvířatech a o životě v trávě. Máme domluvený výlet s koňským spřežením a také plánujeme výlet autobusem na nedalekou farmu.

Prosíme rodiče aby četli nástěnky v šatně a aby si třeba vyfotili básničky, které tam vyvěsíme a trénovali je s dětmi i doma. Je to důležité pro procvičování jejich paměti. Také dbáme na správný úchop tužky a i doma trénujeme stříhání :)

AKCE KVĚTEN

• 9.5. úterý - Náhradní focení (oblečte děti už při příchodu do MŠ, budeme se fotit před svačinou)
  • 9.5. úterý - Vyšetření očí (pro přihlášené děti)