duha@msupice.cz

Dominika Anderlová

Duhový leden

04.01.2022 18:00

Na začátek bych vám všem chtěla popřát do nového roku 2022 hodně zdraví, pohody a klidných dní  "o)

První týden si budeme s dětmi užívat poslední střípky Vánoc. Povíme si příběh Tří králů a vyrobíme si papírové koruny. Nebude chybět ani známá Tříkrálová pisnička.

V druhém týdnu u nás bude na návštěvě začínající paní učitelka. Tématem tohoto týdne bude zdaví a lidské tělo. Povíme si, jak naše tělo funguje a jaké důležité orgány v těle máme a k čemu nám slouží. Zazpíváme si písničku Hlava, ramena, kolena palce a nakreslíme si svého kamaráda.

V dalších týdnech, pokud nám bude počasí přát, si vyzkoušíme pár pokusů s ledem a sněhem. Budeme si povídat o zimních sportech a nějaké si snad i vyzkoušíme.

I nadále stále procvičujeme samostatnost, hlavně při oblékání. Od tohoto týdne všechny děti dostaly příbor, prosím rodiče, aby i doma procvičovali správný úchop vidličky a nože.

Děkuji všem za spolupráci, která je velmi důležitá.

Vánoční čas v Duze

09.12.2021 13:04

Tak nám nastal ten nejkrásnější čas v roce - přišel prosinec a s ním se těšíme se na Vánoce.

Hned na začátku nás navštíví Mikuláš, anděl a čert. Vyzdobíme si vánočně třídu a každé pondělí si zapálíme jednu svíčku. Vánoční trpaslíci nám hlídají hvězdičky, které jim postupně přidáváme, abychom věděli, jak rychle utíká čas k očekávanému Ježíškovi. Naučíme se vánoční básničku i písničku. Vytvoříme si čertíky a budeme vyrábět překvapení pro rodiče, poslouchat a zpívat vánoční koledy a z modelíny si  "upečeme naše oblíbené cukroví" . V KK (komunitním kruhu) si budeme povídat, jak to chodí u vás doma, jaké tradice dodržujete a jak, jako rodina trávíte oblíbené svátky.Měsíc prosinec je prostě krásný měsíc plný překvapení a očekávání.

Přeji vám všem krásné a pohodové prožití Vánoc, aby byly plné zdraví, radosti, splněných přání a smíchu.

Vaše paní učitelka Dominika

Listopadové hrátky

04.11.2021 12:52

Tak tu máme listopad .... V prvním týdnu si pohrajeme s dráčky, budeme trochu čarovat s papírem a barvičkami. Zároveň si procvičíme počet do 5, pojmenování barev a prostorovou orientaci ( nahoru, dolů, v předu, v zadu a uprostřed). V druhém týdnu budeme putovat se skřítkem Podzimníčkem .... Ve středu s ním budeme ve školce plnit různé úkoly. Pokud děti budou chtít, mohou si na středu donést oblečení v barvě podzimu. Děti vám určitě poradí, jaké barvičky to jsou. Vyrobíme si čepičky pro podzimní skřítky a procvičíme si velký x malý, tenký x tlustý a více x méně. V tom třetím týdnu si budeme povídat o podzimním počasí, zdraví, bacilech a jak na ně vyzrát. A v tom posledním se už pomaloučku budeme chystat na ten nejkouzelnější měsíc v roce .... Jelikož 28.11. nám začíná advent  "o)