Hvězdičky

Kočička Hvězdička se těší na vánoční svátky

26.11.2021 13:46

Kočička Hvězdička se těší na vánoční svátky

Je tu moc hezký advetní čas.

Ve školce jsme ho začali tvořením Mikulášků a čertíků. Naučíme se říkadla, písničky, četovské tanečky,.....a slibem, že se zlepšíme při oblékání, aby z nás měli všichni radost.

,,Kdo to klepe? Hodný pán. Mikuláš už přišel k nám. Anděl a čert přišli s ním, zjistit jestli nezlobím.,,

,,Mikuláš, Mikuláš, přišel s čertem na koláč. Když Mikuláš naděluje, čertík za ním poskakuje. Mikuláš, Mikuláš, přinesli nám zimní čas.,,

,,Čerte, čerte, čertíku, co to neseš v pytlíku? Slibuju ti slibuju, že už zlobit nebudu.Čerte, čerte rohatý, nechej pytel za vraty.,,

,,Hudry, hudry, dupy, dupy, čert nám leze do chalupy.Hudry, hudry, už tu je, už na dveře bubnuje.,,

1.12. - dopolední MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA  - na děti se přijde do školky podívat Mikuláš, čert a anděl

V dalších týdnech budeme pokračovat zdobením stromečků a vánočním přáním. Vyzdobíme si třídu i šatnu a ukážeme kočičce Hvězdičce a všem, jak jsme už šikovné děti.

Všem rodičům děkujeme za prima spolupráci a přejeme jim i dětem pohodový advetní čas a doma moc hezké zážitky u vánočního stromečku.

POHÁDKOVÝ PODZIM U KOČIČKY HVĚZDIČKY

29.10.2021 21:20

Měsíc listopad proběhne u nás ve Hvězdičkách ve znamení POHÁDEK.

Již na konci října jsme si hráli s pohádkou ,,O VELIKÉ ŘEPĚ". Malovali jsme ji, ochutnávali a hráli s loutkami.

Na začátku listopadu si vyrobíme DÝŇÁČKA a čeká nás o něm další pohádka. Budeme si také zpívat, učit se další říkadla, vyrábět dýňáčkové čelenky, malovat a lepit.

Další pohádka bude ,,O DRÁČKOVI" - naučíme se písničku s pohybem, vyrobíme si draka, budeme otiskovat podzimní barevné listy.

Při našich podzimních vycházkách s ,,housenkou Blaženkou" pozorujeme barvičky v přírodě, sbíráme barevné listy a vrtulky z javoru a habru, které pak házíme z dřevěné lávky do řeky. To se nám moc líbí :-).

Co už umíme:

• poznáme si svoji značku, najdeme svůj ručník, svoji židličku, místo v šatně
  • umíme udělat vláček
  • umíme udělat kroužek a chytit se za ruce
  • pamatujeme si jména kamarádů a učitelek
  • umíme uklízet hračky, když zazvoní zvoneček a hraje naše uklízecí písnička

Co procvičujeme:

• pozdrav při příchodu a odchodu ze školky (prosíme o spolupráci)
  • chůzi po schodech u zábradlí s přidržováním jednou rukou
  • používání kapesníku
  • ​správný postup a větší samostatnost při svlékání a oblékání (prosíme o spolupráci)