Hvězdičky

BŘEZEN ve Hvězdičkách

02.03.2020 18:58

čtvrtek   5. 3.   -   jdeme na návštěvu do knihovny

úterý    10. 3.   -   loutkové divadlo ,,O kohoutkovi a slepičce" , vybíráme 40,- Kč

čtvrtek  19. 3.   -   kino, pásmo filmových pohádek ,,Za kamarády z televize", vybíráme 20,- Kč

čtvrtek  26. 3.   -   vyneseme ,,Smrťačku" a přivítáme jaro

Naším březnovým tématem jsou ,,POHÁDKY OD KAŠPÁRKA", budeme si je číst, dramatizovat, prohlížet pohádkové knížky, vyrábět, zpívat........

PROSÍME VÁS, PŘINESTE DO ŠKOLKY POHÁDKOVOU KNÍŽKU, KTEROU MÁ VAŠE DÍTĚ OBLÍBENOU. DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI :-)

ÚNOR ve Hvězdičkách

05.02.2020 15:35

10. - 14. 2.                      jarní prázdniny (omezený provoz v MŠ)

20. 2. v 9. 30 hod.          návštěva KINA ,,Pohádky z hor" - pásmo filmových pohádek, vybíráme 20,- Kč

26. 2.                              KARNEVAL v MŠ - veselé dopoledne ve třídě a v tělocvičně (hry, soutěže, společná přehlídka kostýmů a tanec v tělocvičně), prosíme, oblékněte                                           své děti už ráno do karnevalového kostýmu. Děkujeme.

I když jsme se snažili v lednu přivolat zimu písničkami, básničkami, tvořením sněhuláků, vloček....., pravé zimy a sněhu jsme se zatím nedočkali.

Naše únorové téma je ,,Chci být zdravý" - budeme poznávat naše tělo, hrát si na doktora, učit se správně a samostatně oblékat na zimní vycházky.

V druhé polovině února se budeme veselit, hrát zábavné hry, zkusíme vyrábět masky, klauny a 26. 2. oslavíme KARNEVAL.

LEDEN ve Hvězdičkách

09.01.2020 19:26

Přejeme Vám všem šťastné vykročení do nového roku a pevné zdraví.

Začátek ledna věnujeme povídání o prožitých Vánocích s rodiči. Děti si mohou do školky přinést hračku od Ježíška a představit ji kamarádům.

Učíme se společné hře s postupným dodržováním pravidel. Snažíme se půjčovat si hračky mezi sebou s používáním ,,kouzelných slovíček". Učíme se s nimi šetrně zacházet a uklízet je na své místo. Poznáváme jejich vlastnosti (barvu, tvar, velikost, materiál) a počítáme je.

Naučíme se zimní písničky, básničky, tanečky a třeba s nimi přivoláme sníh, abychom si mohli užít pravé zimní radovánky :-).