Měsíček

Pavla Červeňáková, Dominika Anderlová

BŘEZEN V MĚSÍČKU

01.03.2021 20:01

Mateřská škola je z rozhodnutí vlády od 1. do 21. března 2021 UZAVŘENA.

Na Váš e-mail bychom Vám proto rádi zaslali každý týden náměty na případné hry a činnosti s Vašimi dětmi.

Budeme se těšit na opětovné shledání v MŠ v pondělí 22. března 2021, kdy už přivítáme jaro a začneme se připravovat na Velikonoce.

Přejeme Vám i Vašim dětem pevné zdraví.

ÚNOR V MĚSÍČKU

29.01.2021 21:37

První únorový týden budeme pozorovat ptáčky na fotografiích (kos, sýkorka, vrabec, sojka...) a povíme si, jak jim můžeme pomoci přečkat zimu. Naučíme se taneček s písničkou ,,Vrabec a sýkorka".

Ve čtvrtek 11. 2. bude KARNEVAL. Těšíme se, že už ráno ustrojíte Vaše dítě do karnevalového převleku a užijeme si karnevalové veselí v naší třídě i v tělocvičně s ostatními kamarády ze školky.

Druhou polovinu února věnujeme pohádkám ,,O pejskovi a kočičce" ......

Celý měsíc budeme opět cvičit, zpívat, malovat, tvořit a zdokonalovat se ve stříhání.

Každý pátek chodíme do naší tělocvičny cvičit, ale také plnit zajímavé úkoly na interaktivní tabuli. Moc nás to baví.

Pokud budou příznivé sněhové podmínky, budeme nadále využívat pobyt venku k zimním radovánkám. Prosíme proto, přizpůsobte tomu oblečení dětí ( teplé rukavice, zateplené šusťákové kalhoty) a mějte ve skříňce náhradní oblečení. Stále platí 2 roušky v igelitovém sáčku!

Děkujeme, že dodržujete zvýšená hygienická pravidla, že ráno dohlédnete na umytí rukou Vašich dětí mýdlem před vstupem do třídy.

Prosíme Vás, do školky patří děti zdravé, bez rýmy a kašle. Buďte ohleduplní k ostatním. Děkujeme.

LEDEN V MĚSÍČKU

08.01.2021 16:42

• první týden přivítáme nový rok 2021 a seznámíme se s tradicí Tří králů - naučíme se písničku ,,My tři králové", vyrobíme si koruny, zahrajeme si pohybovou hru ,,Na krále" a ,,Cesta za kometou", v tělocvičně si postavíme překážkovou dráhu a budeme ,,putovat" jako tři králové s dary k Ježíškovi, na interaktivní tabuli se podíváme na pohádku ,,Jak to bylo na Tři krále"
  • těšíme se, že napadne více sněhu a budeme si užívat zimních radovánek (prosíme Vás o zateplené rukavice na sníh), seznámíme se s různými zimními sporty
  • vyzkoušíme si některé pokusy se sněhem a uvidíme, co umí mráz
  • budeme plnit zimní úkoly na interaktivní tabuli, se kterou se postupně seznamujeme
  • naučíme se zimní písničky, básničky s pohybem a budeme zase tvořit
  • vzpomeneme si také na ptáčky, kteří potřebují v zimě naši pomoc

Přejeme Vám všem krásný, pohodový a bezstarostný celý nový rok 2021, prožitý ve zdraví a radosti s Vašimi dětmi!