Měsíček

Jana Hübnerová, Bc. Daniela Ildžová

Leden v Měsíčku

21.12.2021 13:38

• Nejprve bude na děti čekat překvapení (Ježíšek se stavil i ve školce).
  • Budeme také vzpomínat na vánoční čas a nadílku prožitou v domácím prostředí.
  • Seznámíme se s novými hračkami a naučíme se jak s nimi zacházet, řekneme si i z jakého jsou materiálu.
  • Krátce se seznámíme s příběhem tří králů.
  • Nezapomeneme ani na kamarády z lesa. Budeme si o nich povídat a přineseme jim do krmelce také „vánoční“ nadílku. Termín tohoto výletu bude upřesněn.

Vánoční přání

21.12.2021 13:16

Přejeme Vám to, co se nedá zabalit, to jest klid, pohodu a zdraví! Hezké prožití vánočních svátků v kruhu vašich blízkých a vše nejlepší v novém roce 2022 přejí paní učitelky z Měsíčku.

Prosinec v Měsíčku

26.11.2021 13:31

- Na přelomu měsíce listopadu a prosince se děti se Zvídálkem dozvědí o sv. Mikuláši (příběh, pohybové hry, říkanky a písně)

V předmikulášském čase budeme společně s dětmi formou her a cvičení zkoumat také počasí (déšť, vítr, první sníh aj.)

-1.12. – Čertohrátky + Mikulášská návštěva s nadílkou (děti mohou přijít do MŠ v čertovském převleku)

Společně si přiblížíme české lidové tradice spojené s adventním časem: práce s adventním kalendářem, pouštění lodiček z ořechových skořápek, poslech a zpívání lidových koled, rozkrajování jablíčka, pověšení jmelí ve třídě, návštěva prodeje vánočních kaprů a stromků a další.

Vyrobíme si vánoční dárečky

14. 12. – navštívíme výstavu betlémů na Dřevěnce