Měsíček

Pavla Červeňáková, Dominika Anderlová

LEDEN V MĚSÍČKU

08.01.2021 16:42

• první týden přivítáme nový rok 2021 a seznámíme se s tradicí Tří králů - naučíme se písničku ,,My tři králové", vyrobíme si koruny, zahrajeme si pohybovou hru ,,Na krále" a ,,Cesta za kometou", v tělocvičně si postavíme překážkovou dráhu a budeme ,,putovat" jako tři králové s dary k Ježíškovi, na interaktivní tabuli se podíváme na pohádku ,,Jak to bylo na Tři krále"
  • těšíme se, že napadne více sněhu a budeme si užívat zimních radovánek (prosíme Vás o zateplené rukavice na sníh), seznámíme se s různými zimními sporty
  • vyzkoušíme si některé pokusy se sněhem a uvidíme, co umí mráz
  • budeme plnit zimní úkoly na interaktivní tabuli, se kterou se postupně seznamujeme
  • naučíme se zimní písničky, básničky s pohybem a budeme zase tvořit
  • vzpomeneme si také na ptáčky, kteří potřebují v zimě naši pomoc

Přejeme Vám všem krásný, pohodový a bezstarostný celý nový rok 2021, prožitý ve zdraví a radosti s Vašimi dětmi!

PROSINEC V MĚSÍČKU

13.12.2020 23:58

Měsíc prosinec jsme zahájili tanečkem s ,,vločkami" na stejnojmennou písničku Z.Svěráka a J.Uhlíře. Krátkým videem děti potěší babičky a dědečky v okolních domech pro seniory.

V listopadu jsme se s dětmi zapojili do projektu ,,Covidu to osladíme", který vyhlásila MAS Království - Jestřebí hory a poslali jako poděkování zdravotníkům v první linii trutnovské nemocnice pozdrav v podobě srdíček s otisky našich rukou (viz trutnovinky.cz).

Dne 4. 12. 2020 nás navštívil Mikuláš, anděl a čert a děti dostaly nadílku.

Měsíc prosinec je již ve své polovině a děti se velmi těší na příchod Ježíška. Jsou plni očekávání, co jim nadělí. Jak dny ubíhají, vidíme na našem adventním kalendáři, kdy s pejskem Flíčkem každý den otevřeme okénko jednoho domečku, ,,rozsvítíme" vybarvením svíčku a splníme napsaný úkol.

V prosinci se budeme seznamovat i s dalšími vánočními tradicemi jako je rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček ze skořápek ořechů, budeme poslouchat a zpívat vánoční koledy a seznámíme se s příběhem o narození Ježíška v Betlémě.

Těšíme se na setkání s ostatními kamarády u stromečku a obdarujeme je vyrobeným překvapením. Též budeme vyrábět vánoční přání pro radost svým rodičům, zaměstnancům MŠ a seniorům.

Vánoční prázdniny jsou od 23. 12. 2020 do 3. 1. 2021.

Přejeme Vám co nejkrásněji prožité Vánoce s Vašimi dětmi, pohodu a hlavně zdraví v novém roce 2021.

LISTOPAD V MĚSÍČKU

04.11.2020 08:11

,,Když padá listí"  - při vycházkách pozorujeme, jak se mění příroda kolem nás

,,Co umí vítr a déšť" - hrajeme si na vítr, zkoušíme různá dechová cvičení, vyrábíme draky, procvičujeme geometrické tvary (kruh, čtverec, trojúhelník),