Měsíček

mesicek@msupice.cz

Červeňáková Pavla, Michaela Heřmanská, Dis.

Školní asistent:
Zuzana Hofmanová, Zděněk Zajac

Seznam žáků 2022/2023

PROSINEC v MĚSÍČKU

28.11.2022 19:48

Nastal adventní čas a my se s pejskem Flíčkem těšíme na Vánoce. Už na přelomu listopadu a prosince si vyrobíme Mikuláše, anděla, čerta a naučíme se o nich říkadlo, písničku, čertovský taneček......., abychom je mohli u nás ve školce v pondělí 5. 12. dopoledne přivítat.

Jak nám budou prosincové dny utíkat, uvidíme na našem ,,domečkovém kalendáři". Každý den otevřeme s pejskem Flíčkem jedno okénko a splníme jednoduchý úkol.

Čekání na Ježíška si zkrátíme zdobením naší třídy, šatny, výrobou dárečku a přáníčka pro rodiče.

Také si poslechneme příběh o narození Ježíška a vyzkoušíme si některé vánoční zvyky a tradice ( rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček ze skořápek, zpěv koled, podíváme se na vánoční kapry.....)

A co nás ještě čeká:

5. 12. pondělí dopoledne - Mikulášská nadílka - navštíví nás Mikuláš, anděl a čert

7. 12. středa - ,,Roční období" - tanečně pěvecké vystoupení ZUŠ v Divadle A.Jiráska. PROSÍME O PŘÍCHOD DO 7.15 hodin. Vybíráme 50,- Kč.

9. 12. pátek - výstava ,,Andělská Dřevěnka". Svačina už v 8.00 hodin. Vybíráme 10,- Kč.

Ve středu 14. 12.  -  ,,Předvánoční dílnička v Měsíčku pro rodiče a děti" - rádi Vás přivítáme v naší třídě, kde si můžete vyrobit vánoční dekoraci. Těšíme se na Vás průběžně v čase od 14. 30 do 15. 45 hodin. Po obědě od 12 hodin.

20. 12. v úterý se pojedeme podívat na výstavu Vánoce u Studánky do Malých Svatoňovic.

Přejeme Vám radostné prožití Adventu, plného očekávání a dětského těšení, kouzelné Vánoce a od Ježíška ty největší dary - lásku, víru, naději a zdraví.

Listopad v Měsíčku

25.10.2022 21:52

Na začátku měsíce se těšíme na ,,Světýlkový týden" - společně s dětmi si vydlabeme dýni a rozsvítíme si v ní světýlko. Naučíme se písničku o smutné a veselé, malé a velké dýni, namalujeme si ji a budeme poznávat geometrické tvary (kruh, čtverec a trojúhelník).

Stále budeme pozorovat listopadovou přírodu a počasí, budeme sbírat a tvořit z podzimních barevných listů a plodů.

Listopadový vítr využijeme k pouštění draka. Poslechneme si o drakovi pohádku, zazpíváme si, zacvičíme a budeme tvořit.

Na konci listopadu se již začneme připravovat na příchod Mikuláše s andělem a čertem.

Ve středu  9. 11. 2022 Vás srdečně zveme na ,,PODZIMNÍ SVĚTÝLKOVÝ DEN" v naší školce od 14:30 do 16:15 hodin. Děti se můžou těšit na veselé úkoly a vyrábění (plakátek v šatně na nástěnce). Těšíme se na Vás.

UZAVŘENÍ MŠ JAROMÍR Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ

09.10.2022 09:50

UZAVŘENÍ MŠ JAROMÍR Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ

PONDĚLÍ 24.10. - PÁTEK 28.10.

V TĚCHTO DNECH BUDE PROBÍHAT CHEMICKÁ INJEKTÁŽ VLHKÉHO ZDIVA V PROSTORÁCH SUTERÉNU ŠKOLY.

PRO RODIČE, KTEŘÍ NUTNĚ POTŘEBUJÍ UMÍSTIT SVÉ DÍTĚ DO MŠ, BUDE OTEVŘENA  JEDNA TŘÍDA V MŠ NA VESELCE.

PROSÍME, INFORMUJTE UČITELKU NA SVÉ TŘÍDĚ A V PÁTEK 21.10. SI ODNESTE VŠECHNY VĚCI ZE ŠATNY DOMŮ.

DĚKUJEME A OMLOUVÁME SE ZA VZNIKLÉ POTÍŽE.

BC. JITŘENKA ZVELEBILOVÁ, ŘEDITELKA MŠ