Sluníčko

Zuzana Hofmanová

Duben ve Sluníčku

14.04.2021 11:01

Vítáme vas v otevřené školce, s nutnými opatřeními  vše zvladneme.

Budeme hodně chodit ven na dlouhé vycházky, hrát si, sportovat, učit se, pozorovat: jarní přírodu a vše okolo nás

od 12.4. opakujeme a procvičujeme dny v týdnu a počasí- CO DĚLÁME CELÝ DEN (ráno,dopoledne, poledne, odpoledne, večer)

od 19,4. - ZVÍŘATA A MLÁĎATA -  hrou Co k čemu patří(hledání obrázků), vytleskávání slabik (počet), hláska na začátku slova

30.4. ČARODĚJNICE děti mohou přijít v převleku

Únor ve Sluníčku

01.02.2021 20:03

Koronavirová situace stále není příznivá a neumožní nám žádné nadstandartní aktivity, ale zima je prima a na vycházkách si ji užíváme letos hodně.

Děkuji, že děti mají vhodné oblečení a náhradní ve skříňce.

ÚNOR  u nás ve třídě: Já jsem muzikant - poznáváme hudební nástroje

Ať žije KARNEVAL 11.2.

Jarní prázdniny  15.-19.2.

Ten dělá to a ten zas tohle - povolání, řemesla, materiály

Hrajeme sluchové a zrakové hry,hru Na ozvěnu, Co je stejné,(shodné tvary)  počítáme do 6 ( tolik- kolik,o 1 více,o 1 méně, stejně)

Malujeme, kreslíme- pozor na správné držení tužky.

Více sledujte na nástěnkách v šatně !!

Při dlouhodobé nemoci vašeho dítěte se po telefonické domluvě zastavte pro sešity.

Leden ve Sluníčku

18.01.2021 19:20

Setkání po Vánocích proběhlo jako Tříkrálová koleda po třídách MŠ

Užíváme si krásného zimního počasí - pekáčujeme na ŠZ, stavíme sněhuláky, házíme koule do stromu, hrajeme si se sněhem....

DEJTE DĚTEM VHODNÉ OBLEČENÍ- oteplovačky, kombinézy, nepromokavé rukavice

V tělocvičně jsme vždy v pondělí- na cvičení jsou elasťáky, tepláky ( ne punčocháče)

Čteme z knihy Povídání o pejskovi a kočičce

Pracujeme v sešitech ( k nahlédnutí v šatně na skříňkách)

Kreslíme, malujeme, modelujeme, používáme interaktivní tabuli - Sněhuláčkovy úkoly na leden (počet 1-6, více,méně,vpravo, vlevo,nahoře,dole,začáteční písmeno, počet slabik...)

Učíme se zimní písničky a básničky: Zima, zima zimička hází bílá peříčka, děti si je chytají, koule si z nich dělají.

Ptáček volá: Vítku, Lidko, sypte drobky na krmítko, čím víc bude zrníček,tím víc bude písniček, kdo se v zimě nepostará, bez písniček bude zjara.

písnička: Zima,zima tu je, snížek poletuje, stromy, domy, stromy domy bíle zahaluje.

Sněhuláka máme, ještě hůl mu dáme, a pak na něj a pak na něj vojnu uděláme.

Vezmeme si sáně, sedneme si na ně, a pak z vršku a pak z vršku dolů pojucháme.