Berušky

Hana Nedvědová, Markéta Kalkusová

Prosinec v Beruškách

30.11.2022 19:44

Prosinec bude měsíc plný radostného očekávání, překvapení, tajemství a pohádkových kouzel v dětských představách, který vrcholí Štědrým dnem a Vánocemi, kdy všechny děti najdou nějaký ten dáreček pod stromečkem – plní se tajná přání. Děti se v tomto překrásném, kouzelném období v MŠ seznámí s lidovými zvyky a tradicemi a naším kulturním dědictvím. Prostřednictvím pohádek „Čert a Káča" a „Zlatá rybka“ budou poznávat lidské charakterové vlastnosti, dobro i zlo světa. Budou se společně připravovat na besídku a společně vystupovat. Budou posilovat kladné citové vztahy, učit se lépe orientovat v čase a prostoru, chápat střídání ročních období a časové vztahy.

Témata tohoto měsíce:  Kdo to tady děti straší

Co děláme celý den, roční doby

Děláme si radost, moje přání

Hned 1.12. proběhne Předvánoční besídka dětí a rodičů. Na společném setkání se rodiče seznámí s prací a činnostmi dětí v mateřské škole. Děti rodičům zazpívají, zatančí, řeknou básničku s pohybem a zacvičí s polštářky. Společně si zahrajeme pohádku „O řepě“. Od listopadové tématiky se přes „Čertoviny“  dostaneme až k zimní chumelenici … Na závěr setkání budou mít rodiče možnost v naší předvánoční dílničce tvořit společně s dětmi vánoční výrobky.

5.12. s dětmi navštívíme vánoční výstavu „Andělská Dřevěnka“

6.12. přijde do školky Mikuláš s čerty

V tomto týdnu také plánujeme výlet do ZŠ Poříčí v Trutnově, kde se koná „Pohádková výstava“.

Termín upřesníme!

V týdnu po 12.12. plánujeme výlet do Malých Svatoňovic na vánoční výstavu „Vánoce u Studánky“.

Termín také upřesníme!

Budeme péct cukroví a čeká nás vánoční nadílka v MŠ.

Listopad U Berušek

27.10.2022 13:41

V listopadu budeme k tvoření, ke hrám a k učení využívat podzimní plody / kaštany, žaludy, jeřabiny, šípky, semena slunečnic a jiných rostlin/. Naše pohádka pro tento měsíc je O veliké řepě. Budeme se učit :  Na začátku bylo semínko,  Zelenina s ovocm chrání proti nemocem, Zvířátka- najděte si doupátka, Moje rodina

V týdnu od 1.11. budeme sbírat šípky a sušit je na čaj. Se staršími dětmi půjdeme vystupovat do senior domu Beránek.

,v pátek 4.11. pojedeme na Výstavu exotických ptáků do Rtyně v Podkrkonoší

V týdnu od 7.11.budeme mít ve třídě Výstavu ovoce a zeleniny- můžete něco přinést s dětmi i z domova. Chceme poznávat  plody podle barvy, tvaru, chuti i vůně.

Na konci měsíce si pohádku O řepě  zahrajeme na společném setkání s rodiči, kde bychom připravili krátké vystoupení a předvánoční tvoření. Termín upřesníme.

Děkujeme, že vedete děti k samostatnosti a zajímáte se o dění ve školce. Pokud by někdo z rodičů měl možnost donést nějaké  reklamní předměty nebo přebytečný materiál na tvoření, domluvte se s učitelkou. Vaší spolupráce a pomoci si vážíme.

Změna termínu fotografování

10.10.2022 15:10

V týdnu od 24.-27.10. bude v MŠ Jaromír probíhat rekonstrukce a děti budou na Veselce. Na ZŠ budou od středy také prázdniny a v MŠ omezený provoz. Díky tomu proběhne vánoční fotografování už 19.10..