Motýlci

Seznam žáků 2023/2024

Duben u Motýlků

04.04.2024 13:59

Měsíc duben je měsíc, který nám přinese spoustu nových a zajímavých aktivit. Začneme týdnem s Tlapkovou patrolou. Děti se naučí a zopakují si pomocí oblíbených kamarádů ,,tlapek", jak je důležitá vzájemná pomoc a spolupráce. Učí se rozeznávat dobro x zlo, a jak se správně zachovat v nebezpečných  situacích. V dalším týdnu probudíme sluníčko a zasadíme semínko - třeba nějakou kytičku. Prostě budeme vítat jaro a radovat se z jeho krásy. Motýlci se na chvíli  stanou zahradníky - budeme připravovat školkovou zahrádku. Získáme tak informace o rostlinách, jejich užitku a péči o ně. Děti si tím budují kladný vztah k přírodě a lidské práci. Také si budeme povídat o koloběhu vody - uděláme si zajímavé pokusy a na závěr měsíce postavíme dům. Děti si tak zopakují geometrické tvary, barvy a poznají různé materiály a nářadí.

PLÁNOVANÉ AKCE:

Focení     16.4.

Dobrodružná cesta za pokladem - připraví pro nás maminky z Kvíčaly (Kvíčalky) -termín upřesníme

V DUBNU BUDEME NACVIČOVAT na akademii, která se bude konat v divadle A.Jiráska 16.5.

Čarodějnice     koncem dubna-termín upřesníme, (převlek možný)

Březen U Motýlků

28.02.2024 12:39

V březnu budeme více času trávit v přírodě pozorováním probouzejícího se jara a sledováním počasí. Všechny děti už rozlišují roční doby a začínají se orientovat v měsících a dnech v týdnu.Při tvoření poznáváme různé materiály a jejich vlastnosti.Opakovat si budeme mláďata domácích zvířat a části oděvu. Koncem měsíce se seznámíme s jarními zvyky a tradicemi,

AKCE:

1.3. v pátek- POHÁDKA O Červené Karkulce- červený den děti můžou přijít v červeném nebo v růžovém oblečení.popř.si přinést do MŠ něco červeného

7.3. ve čtvrtek- VYSTOUPENÍ ZUŠ v divadle 50 Kč, děti budou ve školce do 7.45

8-3. v pátek - PLES PRINCEZEN A PRINCŮ -  děti můžou přijít do školky slavnostně oblečené- ale nemusí!!, motýlky i šaty můžeme půjčit ve školce

11.- 15.3. jarní prázdniny v ZŠ - ve školce omezený provoz

20.3. ve středu- DIVADLO Úsměv pohádky v MŠ - vstupné 70 Kč

Únor u Motýlků

31.01.2024 13:24

V únoru si budeme procvičovat časové a prostorové pojmy, zaměříme se na tvary a protiklady. Čeká nás spousta legrace.

Chystáme pro děti tyto akce:

1.2. čtvrtek Sportujeme v tělocvičně Bří Čapků- s sebou trička se jménem

13.2. úterý   Masopust s Beruškami

16.2. pátek   Karneval v celé MŠ Veselka

22.2. čtvrtek Den plný smíchu- veselá akce pro děti a rodiče s logopedickou chvilkou- zrcátka si mohou donést i rodiče

( veselé doplňky vítány- pokrývky hlavy, motýlek, brýle..apod)