Motýlci

Michaela Kostovská, Světla Holmanová

Březen

01.03.2020 10:21

V březnu budeme pokračovat v Pohádkovém týdnu. Budeme si číst pohádky z donesených knih z domova. Pohádky nás baví.

Zopakujeme si dny v týdnu a vyjmenujeme si měsíce jara, léta, podzimu a zimy. Rozloučíme se se zimou při vynášení Smrťačky.

Přivítáme jaro písničkou, tanečkem a malováním prvních jarních kytiček.

Akce B Ř E Z E N

Čt. 5.3. Taneční akademie ZUŠ - Divadlo ,začátek 10,15 hod.             Vybíráme 30,- Kč

Pá. 6.3. Plavání - přihlášené děti

Út. 10.3.Loutkové divadlo Úpice - začátek 9 hod.                                 Vybíráme 40,- Kč

St. 11.3. Zábavná chemie - začátek 9 hod. společná akce Motýlci + Sluníčka

Pá. 13.3. Plávání - přihlášené děti

Čt. 19.3. Kino "Za kamarády z televize"                                                 Vybíráme 20,- Kč

Čt. 26.3. Planetárium v MŠ ,začátek 9,30 hod.

Pá. 27.3. Plavání - přihlášené děti

Út. 31.3. Vynášení Smrťačky

St. 1.4. Plavání - přihlášené děti

Únor ve třídě motýlků

07.02.2020 06:58

.Měsíc únor bude barevný. Chystáme školkovský karneval tak připomínám, nezapomeňte dětem pořídit masku a 18. 2. se na vás budeme těšit!

Celý měsíc budeme procvičovat barvy. Budeme je třídit, pojmenovávat, míchat... Procvičíme počet do 5.

Druhý únorový týden nás čekají JARNÍ PRÁZDNINY. Provoz školky bude omezen.

Ke konci měsíce nás čeká pohádkové téma. Připomeneme si nejznámější pohádky, zahrajeme si na divadlo, pohrajeme si s loutkami, budeme si vyrábět škrabošky i kulisy.

AKCE:

7.2. plavání

10. - 14.2. JARNÍ PRÁZDNINY - omezený provoz MŠ

18.2. KARNEVAL VE ŠKOLCE - dejte, prosím, dětem od rána masku a oblečení do šatny na převlečení. Bude připravený bohatý program.

20.2. KINO - Pohádky z hor. Vybíráme 20,-

21.2. plavání

24.2. logopedie

28.2. plavání

Leden ve třídě motýlků

05.01.2020 17:21

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ROCE!

Budeme doufat, že napadne sníh abychom si užili pořádnou zábavu! Těšíme se na bobování, koulování a další zimní hrátky! Chceme pozorovat skupenství vody a dělat různé pokusy. Myslíme na ptáčky v zimě, takže jim pravidelně plníme krmítko a budeme je pozorovat. Také se zúčastníme "ptačí hodinky" a celou hodinu budeme počítat ptáčky, které uvidíme. Zavzpomínáme si na na vánoční svátky a vysvětlíme si proč k nám chodí tři králové. V tomto období býváme často nemocní takže probereme i téma "moje tělo" kde si popovídáme o nemocech a hlavně o prevenci a zdraví.

Přejeme vám krásný nový rok :)

Už v pátek 10.1. začne první lekce PLAVÁNÍ (pro přihlášené děti). Veškeké info visí na dvěřích.

Příchod do MŠ do 7:20h, děti se scházejí ve třídě SLUNÍČKA. S sebou plavky, ručník, holky stažené vlasy, malou svačinku, pití s uzávěrem, batoh.

13. - 17. 1. Lyžařský výcvik (pro přihlášené děti). Veškeké info u uč.

Z důvodu lyžařského výcviku PLAVÁNÍ 17. 1. NENÍ! Náhradní termín bude středa 29. 1.

24. 1. Plavání

29. 1. Náhradní plavání za 17.1.

31. 1. PLAVÁNÍ NENÍ (pololetní prázdniny)