Motýlci

Michaela Kostovská, Světla Holmanová

Únor ve třídě motýlků

07.02.2020 06:58

.Měsíc únor bude barevný. Chystáme školkovský karneval tak připomínám, nezapomeňte dětem pořídit masku a 18. 2. se na vás budeme těšit!

Celý měsíc budeme procvičovat barvy. Budeme je třídit, pojmenovávat, míchat... Procvičíme počet do 5.

Druhý únorový týden nás čekají JARNÍ PRÁZDNINY. Provoz školky bude omezen.

Ke konci měsíce nás čeká pohádkové téma. Připomeneme si nejznámější pohádky, zahrajeme si na divadlo, pohrajeme si s loutkami, budeme si vyrábět škrabošky i kulisy.

AKCE:

7.2. plavání

10. - 14.2. JARNÍ PRÁZDNINY - omezený provoz MŠ

18.2. KARNEVAL VE ŠKOLCE - dejte, prosím, dětem od rána masku a oblečení do šatny na převlečení. Bude připravený bohatý program.

20.2. KINO - Pohádky z hor. Vybíráme 20,-

21.2. plavání

24.2. logopedie

28.2. plavání

Leden ve třídě motýlků

05.01.2020 17:21

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ROCE!

Budeme doufat, že napadne sníh abychom si užili pořádnou zábavu! Těšíme se na bobování, koulování a další zimní hrátky! Chceme pozorovat skupenství vody a dělat různé pokusy. Myslíme na ptáčky v zimě, takže jim pravidelně plníme krmítko a budeme je pozorovat. Také se zúčastníme "ptačí hodinky" a celou hodinu budeme počítat ptáčky, které uvidíme. Zavzpomínáme si na na vánoční svátky a vysvětlíme si proč k nám chodí tři králové. V tomto období býváme často nemocní takže probereme i téma "moje tělo" kde si popovídáme o nemocech a hlavně o prevenci a zdraví.

Přejeme vám krásný nový rok :)

Už v pátek 10.1. začne první lekce PLAVÁNÍ (pro přihlášené děti). Veškeké info visí na dvěřích.

Příchod do MŠ do 7:20h, děti se scházejí ve třídě SLUNÍČKA. S sebou plavky, ručník, holky stažené vlasy, malou svačinku, pití s uzávěrem, batoh.

13. - 17. 1. Lyžařský výcvik (pro přihlášené děti). Veškeké info u uč.

Z důvodu lyžařského výcviku PLAVÁNÍ 17. 1. NENÍ! Náhradní termín bude středa 29. 1.

24. 1. Plavání

29. 1. Náhradní plavání za 17.1.

31. 1. PLAVÁNÍ NENÍ (pololetní prázdniny)

02.12.2019 13:01

Prosinec odstartuje ČERTOVSKÁ BESÍDKA. Den po besídce navštíví naší školku Mikuláš, který přijde s andílkem i s čertem. POKUD CHCETE, MŮŽETE I NA MIKULÁŠSKOU NADÍLKU DÁT DĚTEM PŘEVLEK ČERTÍKA NEBO ANDÍLKA. Každé pondělí zapálíme svíčku na adventním věnci a budeme se těšit na Vánoce. Ke svátkům patří pečení cukroví, vybábění vánočních dekorací a dárečků pro naše nejbližší. To všechno chceme stihnout i u nás ve třídě.

Přejeme vám všem krásné prožití vánočních svátků!

AKCE:

2.12. kino 20kč

4.12. ČERTOVSKÁ BESÍDKA od 15:30h ve třídě motýlků. Veškeré info je na dveřích.

5.12. Mikulášská nadílka - můžete dát dětem převlek čerta nebo anděla

6.12. plavání