Motýlci

Seznam žáků 2023/2024

ČERVEN u Motýlků

31.05.2024 12:45

V červnu budeme často v přírodě. Dejte dětem do školky malovaná trička a

na páteční výpravy  po okolí batoh s pláštěnkou, pitím a malý mls.

Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme krásné prázdniny.

O čem si budeme v měsíci červnu povídat:

Léto máme všichni rádi na výletě s kamarády (národnosti, tolerance vůči odlišnostem)

Motýlek jede na výlet do ZOO (exotická zvířata)

Co se děje v trávě

Loučíme se

Děti se naučít mít povědomí o existenci ostatních kultur, získávat poznatky o své zemi. Budou poznávat, že každý má svou úlohu, své povinnosti. Dozví se o cizokrajných zvířatech a o hmyzu, o jejich způsobu života, výskytu a užitku. Budou poznávat život a životní prostředí a možné způsoby jeho ochrany. Také se seznámí se základními matematickými operacemi a s nadřazenými pojmy.

Květen u Motýlků

02.05.2024 06:30

V měsíci  květnu  si budeme povídat:

- o našich smyslech (co vidíme, co slyšíme, co cítíme...)

- o zdravém životním stylu ( stravování, pohyb, odpočinek, hygienické zásady)

- co ze mě dělá člověka- kamarádi zvířátka (taneční vystoupení na akademii s Beruškami ,,Planeta tančících zvířátek")

- o zvířátkách na farmě, domácích zvířátkách a jejich mládátkách

- o různých povoláních (čím jednou budu)

PLÁNOVANÉ AKCE:

14.5.     ZKOUŠKY TANEČKŮ VŠECH TŘÍD V DIVADLE

15.5.     GENERÁLKA

16.5.     AKADEMIE MŠ (dopolední vystoupení v divadle pro ZŠ a MŠ, v 16,00h vystoupení pro veřejnost - viz. plakátek)

17.5.     výlet na farmu do Velkých Svatoňovic (možná změna termínu, ještě upřesníme!)

21.5.     návštěva knihovny

22.5.     vyhlašování výsledků výtvarné soutěže na ZŠ Bratří Čapků

24.5.     divadlo,,Šikulka" v MŠ

28.5.     ekologický program v MŠ

30.5.     dětský den na ZŠ Bratří Čapků

Duben u Motýlků

04.04.2024 13:59

Měsíc duben je měsíc, který nám přinese spoustu nových a zajímavých aktivit. Začneme týdnem s Tlapkovou patrolou. Děti se naučí a zopakují si pomocí oblíbených kamarádů ,,tlapek", jak je důležitá vzájemná pomoc a spolupráce. Učí se rozeznávat dobro x zlo, a jak se správně zachovat v nebezpečných  situacích. V dalším týdnu probudíme sluníčko a zasadíme semínko - třeba nějakou kytičku. Prostě budeme vítat jaro a radovat se z jeho krásy. Motýlci se na chvíli  stanou zahradníky - budeme připravovat školkovou zahrádku. Získáme tak informace o rostlinách, jejich užitku a péči o ně. Děti si tím budují kladný vztah k přírodě a lidské práci. Také si budeme povídat o koloběhu vody - uděláme si zajímavé pokusy a na závěr měsíce postavíme dům. Děti si tak zopakují geometrické tvary, barvy a poznají různé materiály a nářadí.

PLÁNOVANÉ AKCE:

Focení     16.4.

Dobrodružná cesta za pokladem - připraví pro nás maminky z Kvíčaly (Kvíčalky) -termín upřesníme

V DUBNU BUDEME NACVIČOVAT na akademii, která se bude konat v divadle A.Jiráska 16.5.

Čarodějnice     koncem dubna-termín upřesníme, (převlek možný)