Prosinec u Motýlků

Začíná nejkouzelnější měsíc v roce, plný tajných přání, slibů, dárků a překrásných okamžiků – PROSINEC.   Vánoční čas, na který se těší především naši nejmenší.

AKCE NA PROSINEC:

4.12. -PONDĚLÍ       ČERTOVSKÉ HRÁTKY s Beruškami                                                                                                                           (dejte prosím dětem čertovský kostým, stačí i rohy a černé tričko, nebo můžete děti      převléct za andílka)

5.12. -ÚTERÝ            MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA- dopoledne s Mikulášem, Andělem a čerty ve školce

(také můžete dát dětem kostýmy čertů)

8.12. -PÁTEK            AKADEMIE ZUŠ-  představení tvorby dětí ZUŠ, vstupné 50,-kč

14.12. -ÚTERÝ            VÁNOCE NA DŘEVĚNCE- výstava „Od Mikuláše do tří králů“

18.-22.12.               VÁNOČNÍ VÝSTAVA v Malých Svatoňovicích

(chystáme se, zatím ještě nevíme podrobnosti)

19.12. -ÚTERÝ            PŘEDVÁNOČNÍ POSEZENÍ S RODIČI + TVOŘIVÁ DÍLNA

POHÁDKA „O KOBLÍŽKOVI“ – dramatizace děti+rodiče (pokud se chcete zapojit, oznamte nám to prosím, sdílené občerstvení)

Děkujeme za spolupráci!!!

TÉMA NA MĚSÍC PROSINEC:

Kdo to tady děti straší(Mikulášská nadílka)

Co děláme celý den, roční doby (časová orientace)

Těšíme se s Motýlky na Vánoce- naše přání

Pohádky:  Čert a Káča, O zlaté rybce

MS Úpice, 30.11.2023

Listopad u Motýlů

V tomto měsíci si budeme povídat o místě, kde žijeme. Poznáme život v lese, změny a barvy v přírodě, jak pečovat o zdraví. Připravíme si pro babičky a dědečky v Senior domě Beránek a pro rodiče krátké vystoupení.

akce:     6.11.  dopoledne FOTOGRAFOVÁNÍ dětí

8.11.  vystoupení pro seniory v Beránku

15.11.  Motýlkové setkání s rodiči- vystoupení dětí, společné malování triček

MS Úpice, 27.10.2023

Říjen u Motýlků

S Motýlky v říjnu budeme poznávat užitek různých rostlin, získávat informace o ovoci a zelenině.Budeme také využívat různé materiály a přírodniny ke tvoření. Učíme se být opatrní při setkání s cizími lidmi a při situacích, kdy hrozí nebezpečí.

MS Úpice, 03.10.2023

Září u Motýlků

Vítejte v novém školním roce ve třídě Motýlků!

Tímto rokem nás bude opět provázet jedna pohádka za druhou.

Měsícem září to budou pohádky:

,,O motýlu Emanuelovi "  a "O housence Jůlince".

Děti se budou postupně adaptovat v nové třídě a seznamovat se s novými kamarády.

Postupně se seznámí s novou třídou a se školkovými pravidly.

Seznámí se také s různými druhy živočichů a dozví se informace o jejich významu a užitku.

Budou pojmenovávat věci a předměty kolem nás a umět správně použivat nezbytné věci v MŠ.

Seznámí se se základními prostorovými pojmy.

Témata na září: Kamarádi Motýlci (adaptace)

Motýlková školka (prostorová orientace)

Motýlí slavnost

Z housenky motýlem