Sluníčka

Turková Markéta

LEDEN VE SLUNÍČKÁCH

11.01.2021 17:43

Vítáme vás v novém roce a přejeme klidný a radostný rok.

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU ve třídě:

Medovníček si užívá zimu

V prvním lednovém týdnu si popovídáme o vánocích, o dárcích a oslavíme svátek Tří králů - vyrobíme si královskou korunu, zazpíváme písničku a povyprávíme příběh.

V dalších lednových týdnech si budeme povídat o zimě - znaky, péče o zdraví, oblékání, pokusy se sněhem, stavění sněhuláků a koulování, když bude dostatek sněhu, tak i pekáčování, vyzkoušíme si imaginárně i další zimní sporty, budeme se starat o zvířátka - ptáčky i lesní zvěř. K tomu všemu si budeme zpívat, učit se zimní básničky, povyprávíme pohádky o zimě (O Sněhurce, Zimní královna, Ledové království, O 12 měsíčkách,...). Budeme kreslit, malovat (třeba i do sněhu), tvořit,... Zkrátka si tu zimu užijeme.

Opatrujte si své zdraví, ať se můžeme ve školce setkávat v klidu a s radostí.

Prosinec ve Sluníčkách

01.12.2020 07:33

Vítáme Vás v Adventním čase a doufáme, že ho společně prožijeme ve zdraví a pohodě. Společně budeme z Adventních kalendářů odpočítávát Vánoce, čeká nás Mikulášská nadílka, zpěv čertovských písní a koled, krásné výrobky a spousta zábavy.

4.12. Jsme pro děti připravily Mikulášskou nadílku a ,,Čertoviny" - prosíme, aby jste děti přivedli v čertovském, děti čeká dopoledne plné her a soutěží.

Již v říjnu jsme se zapojili do projektu Místní akční skupiny KRÁLOVSTVÍ JESTŘEBÍ HORY ,,Covidu to osladíme", kde jsme fotkami a výkresy dětí potěšili trutnovské zdravotníky. Nyní jsme byli osloveni s dalším projektem s názvem ,,Nikde nesmí býti smutno", kterým mají býti potěšeni senioři v sociálních zařízeních. Natočíme pro ně tedy krátkou besídku.

Přejeme Vám příjemné a klidné prožití svátků Vánočních, dětem bohatého Ježíška a mnoho zdraví v Novém roce 2021.

Listopad ve Sluníčkách

03.11.2020 16:28

V měsíci Listopadu se budeme věnovat

• podzimním proměnám(jak se mění příroda, počasí...), tradicím a svátkům jako jsou Dušičky (zároveň zavítáme i na místní hřbitov, kde vzpomeneme na své blízké) a sv. Martin
  • v tématu Draci si procvičíme geometrické tvary či skládání papíru a draka si s dětmi vyrobíme
  • na vycházkách se budeme soustředit na kouzla přírody - barevné listí, opadávání listů, sběr přírodnin...nadále pokračujeme v projektu Cvičíme se zvířátky, kde plníme úkoly nejen ve třídě, ale i na vycházce.

Bohužel nadále jsou veškéré akce (plavání, bruslení...) až do odvolání zrušeny.