Sluníčka

Lada Kostovská, Jaroslava Říhová

VESELÉ DÝŇOVÁNÍ

14.10.2019 06:49

Milí rodiče, přijďte si s námi užít hezké podzimní odpoledne strávené na zahradě MŠ. K pohodové atmosféře přispěje i malé občerstvení, které pro Vás s dětmi připravíme.

A co se bude dít? Budeme dlabat dýně, procházkou po zahradě plnit drobné úkoly a na závěr si opečeme špekáčky.

Při této příležitosti se bude ZAZIMOVÁVAT ZAHRADA, a proto Vás prosíme, abyste si vzali pohodlné oblečení a nářadí pro úpravu zahrady (motyčku, hrábě, rukavice, rýč…).

17. 10. 2019 čtvrtek

začneme se scházet od 14:30h na zahradě MŠ

S sebou: dýně, nožík, lžíce, zahradnické náčiní, pohodlné oblečení, špekáček (děti mají zajištěné)

Moc Vám děkujeme za ochotu a budeme se těšit :)

Říjen ve Sluníčkách

25.09.2019 20:11

1.10.(út) - zahájíme 1.lekcí počítačů na ZŠ - Lány od 10h.

4.10.(pá) - plavání 4.

9.10.(st) - fotografování dětí v MŠ od 10h.

10.10.(čt) - výukový program "Co vypěstoval skřítek Tykvínek?"

- v 8.45 odjíždíme autobusem z MŠ do České Skalice,program od 9:30 - 10:30

- vybíráme 80Kč (40Kč výuka+40Kč autobus),prosíme zaplaťte do 4.10.(pátek) ,děkujeme uč.

11.10.(pá) - plavání 5.

15.10.(út) - počítače 2.lekce

18.10.(pá) - plavání 6.

21.10.(po) - vyšetření zraku v MŠ (pro přihlašené děti)od 9:30 za 150Kč

- ostatní děti navštíví kino (pásmo pohádek na 60min.) za 20Kč

25.10.(pá) - plavání 7.

28.10.(po) - státní svátek (MŠ uzavřena)

29.-30.10. jsou podzimní prázdniny a provoz MŠ bude omezen.

- prosíme nahlaste ve třídě případnou docházku vašeho dítěte začátkem měsíce října,děkujeme za spolupráci.

Kromě množství kulturních a sportovních aktivit  budeme s dětmi v tomto měsíci poznávat,sbírat i třídit plody podzimu a následně je využijeme k zajímavému tvoření.

Dále procvičíme smysly rozpoznáváním ovoce a zeleniny a  koncem měsíce oslavíme svátek duchů v MŠ.

Plánujeme návštěvu 1.třídy po domluvě s pí.učitelkami (přelom října a listopadu) a také návštěvu městské knihovny v Úpici.

Září ve Sluníčkách

04.09.2019 19:40

5.9. (čt) - informativní schůzka s rodiči od 15h. ve tř.Sluníček.(účast nutná,děkujeme uč.)

13.9. (pá) - 1.lekce plavání v krytém bazénu v Trutnově.

- podrobnější info při schůzce s učitelkami a na nástěnce v šatně naší třídy Sluníček (termíny plavání,placení...)

Náš celoroční TVP má název "Medovníček a jeho kamarádi"

Měsíc září bude měsícem seznamování nových dětí s prostředím MŠ,připomenutí třídních pravidel,poznávání nových kamarádů.

Při vycházkách využijeme blízké lesy ke sběru hub (letos obzvlášť rostou),poznávání a sběru přírodnin k podzimnímu tvoření.

Letos bude opět pokračovat logopedie v MŠ,začneme opět s kurzem počítačů na ZŠ-Lány,k pátečním hodinám plavání přidáme pro přihlášené děti

od listopadu i bruslení na zimním stadionu v Trutnově a spousta dalších zajímavých aktivit.

Tak předškoláčci,ať se vám poslední rok v MŠ daří!!! vaše paní učitelky